STA KALİTE KONTROL GIDA LABORATUVARI 1 Temmuz 2011 tarihinde faaliyete geçmiş olup 5 Ekim 2011 tarihinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan çalışma iznini almıştır. Laboratuvarımız TÜRKAK (Türkiye Akreditasyon Kurumu) tarafından 25 Ocak 2013 tarihinden itibaren akreditedir.

Laboratuvarımız GDO, Mikotoksin, Mineral, Pestisit, Mikrobiyoloji, Fiziksel, Kimyasal-Katkı Laboratuvarları olmak üzere 7 birimden oluşmaktadır. Kurulduğu günden itibaren gıda analizleri konusunda uzman kadroya sahip laboratuvarımız değerli müşterilerimize ithalat, ihracat ve özel istek talepleri doğrultusunda analiz hizmeti vermektedir.

STA KALİTE KONTROL GIDA LABORATUVARI’nda yaptığımız hizmetlerde TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği İçin Genel Gereklilikler Standardına bağlı kalarak ve ilgili yasa, tüzük, yönetmeliklere uygun etkinliğini sürekli iyileştirme prensibi ile; Verdiğimiz hizmeti ulusal ve uluslararası standartlara uygun metot ve cihazlar kullanarak; sürekli eğitimi sağlanan uzman personelimiz ile iyi mesleki ve teknik uygulama şartları sağlanarak gerçekleştirmeyi, verdiğimiz hizmetin kalitesini, her zaman belirttiğimiz metotlarla, müşteri şartlarına uygun, müşterilerimizin taleplerini memnuniyete dönüştüren, müşteri odaklı bir çalışma ile sağlamayı, günün değişen koşullarına ayak uydurabilen, yasalar ve etik değerlere saygılı, güvenilirlik, dürüstlük, tarafsızlık, gizlilik ve bağımsızlık ilkelerine bağlı yönetim anlayışı ile prensiplerinden ödün vermeden rekabet edebilen bir kuruluş olarak çalışmalarını sürdürmeyi hedeflemektedir.